Один день у "Місті сонця"

 
 

Один день у "Місті сонця"
На початку 2010 року Київський благодійний театр «Місто сонця» розпочав програму для вихованців дитбудинків "Один день у Місті сонця"! 

Це екскурсії містом, відвідування музеїв, театрів, планетарію, зоопарку і багато іншого! 

В Бориспільський ДБ «Берегиня» я приїхала на орендованому автобусі Мерседес, попередньо прикрасивши його серпантином та власноруч вирізаними сніжинками. Діти були напоготові, дуже приємно, що мене вони пам’ятали, хоча бачились ми давненько… Поки діти вдягались, я від вихователів дізналась новини - не так давно всиновили Васю, якого кілька років тому знайшли на базарі… А зовсім скоро в "Берегині" буде поповнення – три сестрички - двох, трьох та десяти років. 

Вже за годину до нас приєдналась Галина Борисівна, яка не тільки провела дуже цікаву екскурсію, але й співала з дітьми пісні та пригощала їх цукерками за правильні відповіді стосовно історії Києва! Майже наприкінці екскурсії наш автобус застряг навпроти Андріївської церкви, але світ не без добрих людей! Штовхати наш транспорт допомагали і продавці з узвозу і, навіть, туристи!

Після обіду вирушили у Молодий театр, який вже вкотре гостинно запрошує на свої вистави вихованців дитбудинків! Цього разу ми із задоволенням подивились прем’єру вистави "Примхливе кохання Дроздоборода". Вистава цікава, смішна, в ній багато танців та пісень! 

За місяць на прогулянку у Київ завітав ДБ «Любисток» з с. Нові Петрівці. У цьому ДБ наш театр виступав з виставою «Морська братія» наприкінці 2008 року. На жаль, того разу нам не вдалось познайомитись із керівництвом та поспілкуватись із дітьми. Багато що змінилось за цей час - деяких дітей усиновили, хтось повернувся до батьків, а інші, навпаки щойно прибули до цього закладу. Хочу сказати, що побачене у дитбудинку порадувало - директор, який шість років тому почав його будівництво, всією душею вболіває за дітей та робить все можливе, щоб вони себе почували як вдома! До них кілька разів на тиждень приїздять студенти, які навчають працювати на комп'ютері та вивчають англійську мову. Представники релігійних громад також допомагають - возять вихованців до театрів, цирку, дельфінарію...

Зранку діти зустрічали нас на подвір’ї. Дуже скоро ми зустрілись із нашим екскурсоводом Галиною Борисівною. Як виявилось, хоча діти часто бувають у Києві, але такої змістовної та цікавої екскурсії їм ще не проводили! Спочатку ми проїхались лівим берегом, потім подивились багато цікавостей у центральній частині міста. Познайомились із трьома котами біля Золотих воріт – Пантюшею, котиком на дереві та ще одним, зробленим із виделок, сфотографувались біля Їжачка в тумані з одноіменного мультфільму.

Після цього заглянули у гості до воронів по вул. Рейтарській. Тут на нас чекав великий сюрприз! Хтось порвав клітку і птахи розгулювали по двору, двоє літали навколо, а один дуже непривітно поводився! Він дивно та голосно кричав, і, навіть, штурхнув таки Сашу своїм довгим дзьобом! Ми позвали місцевих жителів, які почали ловити птахів, але вони не дуже-то й хотіли повертатись до своєї оселі!

Після обіду у «МакДоналдз», ми вирушили у планетарій, який люб’язно запросив нас на програму «Подорож зоряним небом»! Це було дуже цікаво – розповідь про зірки, комети, сузір’я та різні легенди!

Приїхавши одного разу у ДБ «Сонячний», м. Жукин, вже навесні ми запросили його вихованців до Києва! Спочатку ми відвідали тераріум дельфінарію «Немо». Я навіть не сподівалась, що діти будуть у такому захваті! Тут зібрано багато різних жаб, змій, метеликів. З дівчатами, які так само як і я свого часу побували на Кубі, ми пригадували величезних тарганів та павуків. А Максим навіть взяв одного з них у руки! 

О 12:00 дружною компанією ми попрямували на виставу у дельфінарій. Цікаві виступи морських котиків та дельфінів сподобались як дітям, так і дорослим! Котики танцювали, жонглювали, показували гімнастичні вправи! А дельфіни малювали, співали, стрибали через кільця не тільки самі, а ще й підкидали у повітря своїх дресирувальників!

Трошки прогулявшись містом та зробивши фото напам’ять, ми приїхали у Музей історії туалету. Як виявилось, навіть не всі кияни знають про це місце. Не дивлячись на втому та трохи затягнуту екскурсію, діти із задоволенням розглядали експонати та слухали розповіді екскурсовода.

Після музею, ми передали деякі речі для дітей, поспілкувались із завучем Тетяною Анатоліївною та домовились, що обов’язково влаштуємо для дітей екскурсію містом на цілий день. Бо на жаль, діти, хоч не раз і бували у Києві, але просто прогулятись ніяк не виходило…

З вихованцями ДБ «Віночок» м. Яготина ми також знайомі завдяки виступу нашого театру. 20 квітня в дельфінарії ми подивились програму. Але чомусь один дельфін ніяк не хотів виконувати трюки і виглядав при цьому дуже смішно.

В тераріумі ми надивились на різних мишок, жаб та змій, пофотографувались та поїхали до зоомагазину!

А це вже окрема історія… В лютому, коли ми були в гостях у Яготині, в подарунок дітям було привезено кілька птахів. На жаль, один з них захворів і його не змогли врятувати… Віта - головна доглядальниця за папугами, звичайно ж дуже сумувала. Тому було вирішено купити ще одного папугу, в магазині розповіли від чого могли захворіти пташки та навчили правильно за ними доглядати! 

Після прогулянки та обіду, ми завітали у Володимирський собор – дітям там дуже сподобалась! Всім купили свічки, а дівчата розказали, що підуть вночі на службу у місцеву церкву Яготина. 

Розговорились ми з дівчатами і про випускний, який відбудеться 29 травня, і на який нас запрошували! Випускниць цього року п’ятеро, і ми вже думаємо де купити їм гарні плаття! 

Ці цікаві подорожі не відбулись би без допомоги волонтерів з www.detdom.info!

Дякуємо також представникам закладів, які приймають дітей та запрошуємо до співпраці всіх бажаючих!

 

2010 р.

 

Пурик ОксанаСоздан 03 окт 2013